Свет
7. April 2019 - 20:39

Огнена стихија проголта половина зграда: Во пожар во Париз изгореа 27 станови, нема повредени

Во голем пожар кој изби во текот на ноќта во Париз изгореа 27 станови во 19. арондисман, јави БМФ ТВ.

Во гаснењето на пожарот учествуваат дури 80 пожарникари, пренесе оваа тв станица.

Според првичните податоци, во пожарот никој не е повреден.