Тенис
6. October 2022 - 19:54

Победи на Ѓоковиќ и Медведев на турнирот во Астана

Уште еден добар меч на Новак Ѓоковиќ кој во осминафиналето на турнирот во Астана, Казахстан го совлада Холанѓанецот Ботик ван де Зандсулп со 2-0, по сетови 6-3 и 6-1 и се пласира во следното коло каде за противникот ќе го има Русинот Карен Качанов кој славеше против Марин Чилич. 
Натпреварите ги продолжуваат уште  и Данил Медведев и Хуркач.