Македонија
21. April 2024 - 18:22

Починат маж пронајден во автомобил пред кафеана во Скопје

На 20.04.2024 во 16.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во патничко возило „опел“ со скопски регистарски ознаки пред угостителски објект во населба Хиподром бил пронајден починат Ф.Ш.(65) од с.Студеничани, скопско.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство.

Увид извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.