Македонија
3. February 2023 - 9:44

Пронајден кокаин при претрес во Куманово

Вчера полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Љ.Р.(28) од Куманово, соопшти полицијата.

Како што соопшти МВР, при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени околу 350 грама кокаин и две дигитални ваги.

- Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира МВР.