Фудбал
23. August 2015 - 18:52

Прва лига: Вардар и Силекс на врвот на табелата

По одигрувањето на денешните четири дуели од 3.коло од Првата лига на врвот на табелата се Вардар и Силекс со по 7 бодови, но Вардар благодарение на високата победа денеска е на првата позиција.

Резултати од 3.коло:
Вардар - Младост ЦД 6:0,
Хоризонт Т. - Силекс 0:0,
Брегалница - Шкупи 1:2,
Металург - Шкендија 0:3.
Дуелот Ренова - Работнички е одложен.
Табела:
1 Вардар 7,
2 Силекс 7,
3 Шкендија 6,
4 Шкупи 5
5 Хоризонт Т. 4, 
6 Работнички 3 (-),
7 Брегалница 3,
8 Младост ЦД 3,
9 Металург 1,
10 Ренова 0 (-).