Балкан
12. August 2022 - 20:26

Роднина на убиецот од Цетиње: Се уште сме во шок

Убиецот Вучко Бориловиќ (34)  си го убил целото семејство, сопругата и трите мали деца, а потоа излегол на улица и пукал во минувачите.

- Сè уште сме во шок, не ми се верува што направи. Слушнав дека долг е причина за овој грозоморен масакр. Не бил во добри односи со соседите, ги убил, но зошто и неговата невина сопруга и децата – изјави за Курир видно потресен роднина на убиецот.