Бизарно но вистинито
31. May 2016 - 10:26

Сакала да си направи нова фризура, а тогаш доживеала вистинскиот пекол

35-годишната фитнес инструкторка е алергична на (PPD), шестата состојка во бојата за коса.  Армстронг одлучила да ја обои својата седа коса, дерматологот и препорачал црна кна на база на билки и без хемиликалии. 

ВО март 2016. година Армстронг посетила еден салон  во Техсас.Фризерката ја предупредила дека има алергија на ППД, и дека не сака да користи фарба со амонијак, но нејзината ужасена фризера сепак ставила средство за фарбање на коса кое содржи PPD. 

- Ми рекоа дека кната е целосно природна и дека во неа нема хемикалии, но тоа не беше вистина, рекла Армстронг. 

Алергиската реакција била толку жестока што завршила во болница и не можела да оди на работа. Таа на социјалнмите мрежи објавила фотографии од нејзината алергиска реакција. 

Погледнете... 

UMALO UMRLA KOD FRIZERA: Ne želim da se ovo nikome desi