Македонија
28. October 2016 - 17:09

Снежна идила на Попова Шапка

Времето утре ќе биде сончево, ветровито и свежо.

Од утре следува период на претежно стабилно време со утрински температури кои на некои места ќе се спуштат под нула.

За временските прилики разговор со дежурниот синоптичар во УХМР Душанка Танушевска.