Македонија
25. February 2018 - 9:06

Страшна сообраќајка во Македонија, три лица тешко повредени

Страшна сообраќајна несреќа се случи вчера на патот Прилеп - Македонски Брод односно кај планин скиот превој Барбарас. 
 
Директен судир помеѓу тешко товарно возило камион и патничко возило автомобил “Пасат” со прилепски регистарски таблички каде тешко повредени биле  три лица кои итно биле  префрлени во Градската Болница во Прилеп.
 
Полицијата изврши увид на местото на несреќата.