Македонија
5. February 2017 - 12:48

Страшна сообраќајка во Велес: 21 годишно момче тешко повредено

 
Вчера наутро во 4:35 се случила сообраќајка во Велес, во која со тешки телесни повреди се здобил совозачот 21 годишниот  И.А. од Велес.
 
Сообраќајката се случила откако 18 годишниот Б.Д. од Велес удрил во бетонски ѕид на кружниот тек на улицата Алексо Демниевски.
 
Совозачот со тешки телесни повреди бил пренесен ЈЗУ-Велес каде му била укажана лекарска помош, но поради сериозноста на повредата, истиот бил пренесен на Клиничкиот центар во Скопје.
 
 Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР-Велес. Се работи на целосно расчистување на случајот.