Свет
1. March 2022 - 19:20

Телефонски разговор Бајден – Зеленски: Мора да го запреме агресорот што е можно поскоро

Украинскиот претседател Володимир Зеленски нагласи во телефонски разговор со американскиот претседател Џо Бајден дека е важно да се запре „агресорот“ Русија што е можно поскоро.

„Само што имав разговор со американскиот претседател. Разговаравме за антируските санкции и за одбранбена помош за Украина. Мора да го запреме агресорот што е можно поскоро“, објави Зеленски на Твитер по повикот.