Македонија
23. May 2019 - 11:53

Тешка сообраќајна несреќа се случи на магистралниот пат кон превојот Плетвар (ВИДЕО)

На коловозот се превртени камион и комбе. Засега нема информации за повредени, а не се знае ниту причината за сообраќајната незгода, објави Алсат-М.

Засега нема информации за повредени, а не се знае ниту причината за сообраќајната незгода.