Фудбал
28. May 2023 - 20:10

Тетекс, Вардар (Н) и Башкими продолжуваат во Втората МФЛ

Попладнево се одиграа бараж средбите за пополнување на Втората МФЛ.  Победници се екипите на Тетекс, Вардар Неготино и Башкими од Куманово со што овие три екипи следната сезона ќе играат во второлигашката конкуренција. 

Поразените екипи утре во ФФМ ќе влечат ждрепка по што уште две екипи ќе останат во втората лига.

БАРАЖ ЗА ВТОРА МФЛ

Башкими – Влазерими 3:0

Осогово – Тетекс 1:6

Новаци – Вардар (Н) 1:1(3:4)