Џет-Сет
19. јуни 2024 - 11:30

Уапсен Џастин Тимберлејк

Музичарот и актер Џастин Тимберлејк (43) е уапсен од полицијата во вторникот поради возење под дејство на алкохол, јавуваат странските медиуми. Тој беше обвинет дека возел пијан во Хемптонс, Њујорк, а полицијата го приведе откако не застанал на знак за стоп.

Извор изјави за Page Six дека Тимберлејк не бил препознаен од полицаецот што го уапсил.

– Тој е многу млад, не знаеше кој е Тимберлејк. Не го знаел ниту името, ниту тоа лице – рекол изворот. Друг извор тврди дека Џастин во моментот кога бил уапсен почнал да зборува за неуспехот на целата негова турнеја, пренесува Daily Mail.

– Си рече: „Ова ќе ја уништи турнејата“. Полицаецот го прашал каков вид на турнеја, а Џастин рекол: „Па, светската турнеја! – изјави изворот.

Според судските документи до кои дојде АП, полицаецот веднаш се посомневал дека познатиот музичар бил под дејство на алкохол.

– Очите му беа крвави и стаклени, од устата се чувствуваше силен мирис на алкохол, не можеше да се концентрира, зборуваше полека, губеше рамнотежа – се наведува во документот. Во нив пишува и дека Тимберлејк се бранел и тврдел дека испил само едно мартини и дека следел некои пријатели дома.

Тој следно ќе се појави на суд на крајот на јули.