Македонија
30. May 2023 - 13:30

Уапсен охриѓанец кај кого биле пронајдени куршуми и пиштол

На 29.05.2023 во 22.45 часот на улица „Пирин планина“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода М.О.(33) од Охрид, затоа што при преглед во возилото „фолксваген голф“, кое го управувал, биле пронајдени и одземени куршуми и футрола за пиштол, а подоцна при извршен преглед, во близина на неговиот дом во Охрид, бил пронајден и одземен пиштол.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.