Фудбал
13. December 2017 - 15:44

Вардар подобар во градското дерби

Во одложениот дуел од домашното фудбалско првенство Вардар го совлада минимално со 1-0 градскиот ривал Работнички и се зацврсти на второто место на табелата со 8 бода помалку од лидерот Шкендија. 

Единствениот гол во натпреварот на кој се играше со малку шанси го постигна Барсегјан во 78 минута.