Македонија
8. December 2022 - 18:38

Во скопски Хиподром фатен 31 годишник кој избегал после 10 години во затвор

Денеска (08.12.2022) во 17.20 часот во скопската населба Хиподром, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.Л.(31) од Скопје.

Тој бил осуден на 15 години казна затвор за сторени кривични дела по член  236 и член 242 од Кривичниот законик, а бил баран по централна потерница по наредба на Казнено-поправната установа Затвор Идризово за доиздржување затворска казна од пет години и пет месеци.