Бизарно но вистинито
17. January 2019 - 14:07

Цел ден го минува во кревет: Тити има 350 килограми и се смета за најдебелата жена во Индонезија

Триесет и седум годишната Тити Вати има 350 килограми и се смета за најдебелата жена во Индонезија, а и една од најдебелите на планетата.

До оваа килажа ја донеле лошите навики и исхраната и без сомнение проблеми со метаболизмот.

Килограмите ѝ ги ускратиле сите активности, не може да стои, а цел ден го поминува во кревет лежејќи на стомак.

Tužna priča sa Indonezije

Вратата од нејзината куќа морала да биде отстранета за да може по потреба, да биде носена во болница.

За неа се грижи нејзината единствена ќерка, 19 годишната Херлин, која ја храна и капе.

За време на нејзиното интервју тажно покажала фотографија на која се гледа како изгледала претходно.