Македонија
24. April 2024 - 21:01

ДИК: Oд обработени 59.59% oд гласовите Силјановска Давкова 197.741 - Пендаровски 97.592

Според првичните резултати на ДИК од обработени 59.59%:

Гордана Силјановска Давкова - 197.741

Стево Пендаровски -  97.592

Бујар Османи  - 81.748

Арбен Таравари  - 59.591

Максим Димитриевски  - 42.296

Билјана Ванковска  - 23.472

Стевчо Јакимовски  - 4.997