Македонија
7. October 2018 - 13:05

Драма во Куманово: Непознат маж се обидел да силува девојка на улица

Непознат маж ноќеска се обидел да силува 35-годишна жена во Куманово, соопштија денеска од СВР Куманово.

Инцидентот се случил во 03:50 часот на улицата „11 Ноември“. Напаѓачот не успеал во намерата и побегнал.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.