Loading Video...
Спорт плус
17. January 2021 - 20:01

Ѓоргиев: Очекувам континуитет на големите натпреварувања

Македонската одбојкарска репрезентација  со победата против Турција во последниот квалификациски натпревар во Скопје го обезбеди и второто учество на големите натпреварувања. 

Капитенот Никола Ѓорѓиев верува дека со овој успех одбојката ќе добие популаризација и квалитет и Македонија редовно ќе учествува на големите турнири.