Македонија
10. February 2022 - 13:12

Мицкоски за отфрлањето на СДСМ на пржинската владa: Кукавички

На денешната прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на новинарско прашање како го оценува однесувањето на СДСМ со тоа што ја отфрла пржинската влада, одговори со еден збор - кукавички.