Македонија
16. April 2024 - 17:11

Момче се обидело да силува 68-годишна жена во Македонска Каменица

На 15.04.2024 во 16.00 часот, полициски службеници од Полициското одделение Македонска Каменица го лишиле од слобода А.В.(26) од село во Македонска Каменица, постапувајќи по претходна пријава дека на 14.04.2024 се обидел да изврши обљуба врз 68-годишна жена од друго село во Македонска Каменица.

По целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава.