Македонија
31. January 2023 - 11:49

Неделава студено, од четврток умерени врнежи претежно од снег

Во следните денови ќе се задржи студено време со утрински температури кои насекаде ќе бидат под нула.

В четврток кон крајот на денот и во текот на ноќта, како и в сабота ќе има врнежи претежно од снег со слаб до умерен интензитет. Како што најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи, в петок и за време на викендот ќе дува засилен северен ветер, особено долж Повардарието.