Македонија
28. April 2022 - 18:48

Пијан кичевец си се возел со мотор, измерени 3,15 промили

Полициски службеници од ОВР Кичево денеска (28.04.2022) во 14.10 часот сопреле мотоцикл „хамачи“, управуван од А.А. од Кичево. 

При извршено алкотестирање измерени се 3,15 промили алкохол. Исто така, утврдено е дека не поседува возачка дозвола и мотоциклот е нерегистриран. А.А. е исклучен од сообраќај и изречени му се соодветни санкции.