Македонија
11. јуни 2024 - 9:07

Преполовено „БМВ“ во тешка сообраќајка во Скопје | ФОТО

Синоќа се случи тeшка сообраќајна незгода во скопската населба Кисела Вода, во непосредна близина на стадионот „Цементарница“.

Според првичните информации возило марка „БМВ“ кое се движело со неприлагодена брзина изгубило контрола и се забило во метален столб.

Екипи на противпожарната бригада во координација со службата на итна медицинска помош интервенираа за спасување на возачот кој беше заглавен во возилото.

Повеќе информации од полицијата се очекуваат во текот на денот.