Македонија
26. February 2024 - 12:22

Приведен крадец во Куманово

На 25.02.2024 во 12.20 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А.Р.(21) од Куманово.

Тој се сомничи дека на 24.02.2024 од паркирано возило на улица „Моша Пијаде“ во Куманово одзел повеќе предмети. А.Р. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.