Македонија
11. August 2020 - 10:57

Рибар се удавил во Вардар додека ги местел мрежите

Вчера во 15.40 часот било пријавено дека во близина на с.Миравци, гевгелиско, на место викано „Три тополи“, додека В.М.(19) и В.Ѓ.(56), двајцата од с.Миравци, местеле мрежи во р.Вардар, В.Ѓ. паднал во водите на реката и потонал, соопштуваат од МВР.

Во 19.15 часот тој бил понајден и извлечен од реката.

Како што информираат од МВР од страна на лекар од Итната медицинска помош Гевгелија била констатирана смрт.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од Полициската станица Гевгелија.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција.