Македонија
20. May 2022 - 18:14

Тешка сообраќајка во Влае, две повредени лица пренесени во болница

Во судир на два автомобила попладнево во скопската населба Влае тешко се повредени маж и жена, кои биле итно префрлени во болница, објави порталот Скопје1.

Според информациите од очевидци, несреќата се случила во непосредна близина на „Влајко“ и мостот „Обединети нации“.