Македонија
30. November 2022 - 18:41

Тетовец ја уценувал својата малолетна девојка дека ќе објави нејзини фотографии со недолична содржина

СВР Тетово поднесе кривична пријава за Ш.С.(18) од с.Ларце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“.

На 17.09.2022 било пријавено дека тој испраќал СМС пораки на малолетничка од тетовско, со која бил во љубовна врска, уценувајќи ја дека ќе објави нејзини фотографии со недолична содржина.