Свет
30. November 2020 - 19:51

Во Русија се самоуби телохранител на Путин

Припадник на руската Федерална служба за безбедност изврши самоубиство денеска додека бил на должност во Кремељ, соопшти полицијата.

„ Вработен изврши самоубиство за време на службата. Се вршат истрага“ рекол извор за ТАСС.

Изворот ги негирал медицинските наводи дека тој служел во единицата одговорна за личната безбедност на рускиот претседател Владимир Путин.

Одделни руски медиуми тврдат дека е во прашање телохранител на Путин.