Фудбал
27. November 2021 - 15:42

Втора МФЛ (з): Победи на Силекс и Воска

Нова победа на Силекс во рамките на 12. коло во Втората МФЛ запад со што екипата од Кратово е убедливо на врвот на табелата без пораз. Во дербито за второто место Воска и Вардар одиграа 2-1 во Охрид.

РЕЗУЛТАТИ ЗА 12.КОЛО
 
СИЛЕКС – ОХРИД 3:0
 
КАДИНО – ТЕТЕКС 0:1
 
БЕСА – ГОСТИВАР 1:1
 
ВЕЛЕШТА – КОРАБИ 2:2
 
ВОСКА – ВАРДАР 2:1
 
ТАБЕЛА
 
Силекс 34, Воска 25, Вардар 20, Тетекс 17, Кораби 16, Гостивар 14, Велешта 14, Охрид 10, Беса 10, Кадино 6