Свет
29. March 2023 - 8:17

Бајден загрижен за можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија.

-Тие сè уште не го направиле тоа, им рече Бајден на новинарите во Белата куќа, но „тоа е загрижувачко“, додаде американскиот претседател.