Џет-Сет
29. August 2016 - 9:34

Бритни Спирс сака уште деца, но не и сопруг

Британската пејачка Бритни Спирс изјави дека сака да има уште три деца, но не и да се омажи.

Ова Бритни Спирс го изјави во шоуто „Carpool Karaoke“ на британскиот водител и комичар Џејмс Кордон.

Во моментов британската пејачка има две деца, но појасни дека повеќе нема да се венчава, бидејќи веќе не верува во брак.

Бритни Спирс се прослави во далечната 1999 година, кога имаше 17 години, по излегувањето на нејзиниот албум „Baby One More Time“.

Нејзиниот прв брак беше со пријателот од детството Џејсон Александар, но брачната заедница им траеше само 55 дена. Вториот нејзин брак беше со танчерот и рапер Кевин Федирлајн, со кого роди двете деца.