Македонија
10. March 2019 - 18:51

Деца каменувале воз во Скопје Север, машиновозачот повреден

Вчера утро во 09,55 часот, воз кој сообраќал од железничката станица Ѓорче Петров во правец на железничка станица Скопје Север, на влезниот сигнал на железничката станица Скопје Север, бил каменуван од неколку малолетни лица на возраст од 12 до 15 години. 

Било скршено предното стакло од кабината на машиновозачот, а со телесна повреда се здобил машиновозачот З.Р. (50) од Скопје.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.