Loading Video...
Кошарка
7. August 2022 - 14:40

Јуниорките последно пласирани во второлигашката европска конкуренција

Нславно завршија настапот на женската јуниорска кошаркарска селекција на Македонија, која во второлигашкото друштво е последно рангирана.
 
Избраничките на селекторот Златев, го загубија и последниот натпревар во Б дивизијата на ЕП во Софија за кошаркарки до 18 години.
 
Тие попладнево беа совладани од Норвешка со 29 поени разлика 49-78, па со максимални седум и тоа убедливи порази, на крајот завршија на последното 18-то место на првенството