Свет
14. April 2024 - 8:41

Нетанјаху по нападот од Иран: Пресретнавме, одбивме, заедно ќе победиме

Израел ќе победи откако ќе се одбрани од налетот на ирански беспилотни летала и ракети, изјави денеска израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху.

Пресретнавме, одбивме, заедно ќе победиме“, рече Нетанјаху во кратка објава на мрежата Х.

Изјавата на Нетанјаху уследи по двочасовната проценка на ситуацијата со министерот за воен кабинет Бени Ганц и министерот за одбрана Јоав Галант, според Тајмс оф Израел, пренесува Танјуг.