Македонија
24. April 2024 - 20:17

ВМРО-ДПМНЕ: Од обработени 8,21% Силјановска Давкова 66.482, Пендаровски 28.490

Од обработени 8,21% од гласовите:

Гордана Силјановска Давкова - 66 482

Стево Пендаровски -  28 490

Бујар Османи  - 19 420

Арбен Таравари - 12 707

Максим Димитриевски  - 10 831

Билјана Ванковска  - 6 165

Стевчо Јакимовски  - 1 174